Як китайський Новий рік святкують в Івано-Франківську

24 січня 2020 15:39:41    

Як китайський Новий рік святкують в Івано-Франківську

Свято весни, а саме так перекладається Чуньцзе (китайський Новий рік) славиться дивовижними звичаями. Китайський Новий рік Чунь Цзе вважається найважливішим святом Китаю та країн Східної Азії. Населення Піднебесної живе відповідно до місячно-сонячного календаря, тому їхнє літочислення відрізняється від звичного для нас.Так, настання Нового року за китайським календарем для жителів Піднебесної вважається 4718 роком.

А як святкують початок східного року франківці? Чим Китай представлений у нашому місті? Які східні віяння долинули до українського Заходу?

Окрім китайських смартфонів, побутової техніки, дешевого одягу, чаю та пельменів, у Івано-Франківську популярні чимало традицій азійської культури, які тісно переплелись, а інколи асимілювались із національними, пишуть Версії з посиланням на Західний кур’єр.

Свято Весни зустрічають «Щедриком» по-китайськи

«Щедрик» китайською, китайський традиційний танок, китайська поезія, чайна церемонія та майстер-клас із вирізання ієрогліфів… Такими є традиційні святкування китайського Нового року у студентів Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника. Китайську мову як другу іноземну вивчають більше 70 студентів.

Студенти Прикарпатського університету їздять за програмою обміну у КНР, де вивчають китайську мову, граматику, практику каліграфії та вирізки, а також майстер-класи китайської кухні. А натомість університет проводить переговори про при­йом на навчання студентів з Піднебесної.Проректор з навчальної роботи Галина Михайлишин каже:

«Ми не могли залишитись осторонь вивчення мови та культури країни прогресу. Зараз ми маємо унікальну можливість пізнати цю глибу, цей унікальний скарб, щоб наблизитись до рівня розвитку китайців. І як би ми не цінували свої традиції, східна філософія тісно увійшла в наше життя. Гороскопи, навіювання, передбачення астрологів цікавлять українців не менше, ніж прогноз погоди».

 

Мистецтво довголіття та гармонії

Модним та популярним як серед представників політичної еліти, шоу-бізнесу, так і серед простого населення є різні східні практики йоги. В одному з фітнес-центрів Івано-Франківська «Yoga If School» пропонують заняття з китайської йоги (цигун). Викладач Олександр Корольчук проводить заняття двічі на тиждень, на яке приходять десяток охочих.

«Мистецтво цигун – це запорука довголіття, здоров’я та душевної рівноваги. Це своєрідна медитація в русі. Започаткували практику гунфу ще древні китайські імператори, яка слугувала їм для профілактики захворювань та вироблення сили, необхідної в бойових мистецтвах. Згодом його перейняли і звичайні жителі Піднебесної. Нині практики китайської йоги поширені серед зірок Голлівуду та українського шоу-бізнесу», – розповідає тренер.

Олександр каже, що практика цигун доступна всім, проте до нього переважно приходять ті, хто має проблеми зі здоро­в’ям. Більшість учнів – жінки бальзаківського віку, проте і молодь активно пробує, але не завжди витримує до кінця. Серед постійних клієнтів – відома письменниця, майстриня підліткової фантастики та фентезі Наталія Щерба, родом з Білорусі, яка проживає в Івано-Франківську.

«Щоб відчути результат від занять йогою, потрібен час. Це плавний гармонійний танок під спокійний музичний супровід чи запис пташиного співу. Часто проводимо заняття на природі. Заняття цигун  покращує здоров’я, піднімає тонус та дає заряд бадьорості», – пояснює Олександр. А ще тренер запевняє, що такі практики цікаво працюють з нашим мозком: «Тут немає фізичного навантаження. Рухи повільні, але складно координовані. Це як спокійна прогулянка парком».

Східні навички дають досить тонкі відчуття, змінюється світогляд людини, вона починає по-іншому сприймати світ і себе у ньому, а також своє тіло. Заняття цигун – різнопланові й неординарні. Відвідувачі отримують цінні знання східної філософії, це різні дихальні вправи, медитації тощо. Водночас пан Корольчук запевняє, що нічого містичного тут немає, вправи не пов’язані з релігійними законами і є адаптованими до менталітету за­хід­них людей.

І все… за фен-шуй

Облаштовуючи своє житло чи офіс, найперше ми думаємо про зручність та естетичність простору. Проте рідко задумуємось над тим, що  кожен предмет (будівля, дерево, стіл, плита, телевізор) як сам по собі, так і у взаємодії з іншими предметами, залежно від розташування в просторі, впливає на людину по-різному. Де розмістити ліжко, щоб у домі панувала любов? Чи у якому кутку поставити робочий стіл, щоб досягнути кар’єрного зростання? Ось такі питання допоможуть вирішити методики стародавньої китайської науки фен-шуй. Це філософія, вчення, мистецтво, але ні в якому разі не магія і не містика. Хоча її теорії ще не були доведені жодним із відомих наукових методів, базові принципи все-таки схожі з принципами квантової фізики і теорії відносності.

«Теорія фен-шуй велику роль в облаштуванні приміщення надає освітленню (сонячним потокам) та циркуляції повітря (вітровим потокам). Якщо одна з цих хвиль порушена, виникатимуть проблеми із самопочуттям та добробутом мешканців», – говорить Лінда Мішина, яка довгий час захоплюється вивченням фен-шуй. – Потрібно па­м’ятати, що в інтер’єрі кожна дрібничка має значення. Не варто робити ремонт поспіхом та «на перший раз зійде і так». Ризикуємо втратити потужну енергетику та силу, яка може запрацювати у зворотному напрямку».

У сувенірних крамничка Івано-Франківська безліч різних китайських статуеток, амулетів та талісманів. Православні полюбляють носити у гаманцях «золоті» монети для притягнення грошей, вішати дзвіночки на вхідних дверях, «щоб відганяли злих духів», носити прикраси-талісмани з глини та ниток.

«Екзотичні дрібнички – це оригінальний подарунок, адже кожна річ має своє призначення та енергетику. Він може бути і прикрасою, і талісманом водночас», – говорить продавець однієї з крамниць пані Ольга.

За твердженням астрологів, 2020 рік – Білого Металевого Щура. На Сході до щурів відносяться з великою повагою та любов’ю. Коли їх бачать, то не кричать і не біжать якомога далі від них, а дивляться на гризунів з особливим трепетом.

В Китаї щур є національним героєм, адже саме він колись вперше приніс голодним китайцям рис. У багатьох східних країнах щур вважається найпопулярнішим символом багатства.

До теми

У червоних костюмах, з масою яскравих ліхтариків та під гучні вистріли феєрверків зустрічають прихід нового року у КНР. Новий рік для китайців – це свято об’єднання сім’ї, воно є найголовнішим празником у країні і відзначається 15 днів. Головним є святкова вечеря, на якій обов’язково повинна бути риба, пельмені та солодкий рисовий торт. А також солодке фруктове вино. На другий день батьки разом з дітьми ідуть вітати з Новим роком бабусь і дідусів, а ті їм вручають червоні конвертики з грошима. На вулицях проводять карнавальні танці драконів, левів та тигрів, запускають гучні феєрверки та петарди. Загалом ці дні проходять весело, шумно, яскраво і ситно.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

The post Як китайський Новий рік святкують в Івано-Франківську appeared first on Версії | новини та розслідування.

Читати далі »

Новини Івано-Франківськ Live

Новини Івано-Франківськ »

 

 

Copyright © 2020 strichka.com
E-mail: [email protected]
Powered by QCMS